INFO I SPRZEDAŻ DOMÓW

biuro handlowe PFDBIC

 

CHCESZ ZBUDOWAĆ TAKI DOM?

Jesteś zainteresowany projektem i kupnem innego domu?

JAK NAJSZYBCIEJ KONTAKTUJ SIĘ Z BIUREM HANDLOWYM  FEDERACJI >>>>>>>

Z nami: zaprojektujesz, wykonasz i kupisz dom taki jaki sobie wymarzyłeś.

Otrzymasz dziesięcioletnią gwarancję i Certyfikat Budowy PFDBIC

 

PARTNERZY PROJEKTU TWÓJ PIERWSZY DOM

 

 

PARTNER STRATEGICZNY

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 DARMOWE KONSULTACJE

DLA

INWESTORÓW

16-18 października 2015

w godzinach

od 10:00 do 15:00

o każdej pełnej godzinie

w domku na placu budowy

GALERIA MILLENIUM HALL

w Rzeszowie

 Spotkania z ekspertami:

autorami projektu

przedstawicielami partnera wykonawczego

audytorami i prawnikami

Niepowtarzalna okazja uzyskania "z pierwszej ręki" informacji na temat budowy domu, umiejętności rozpoznawania błędów na budowie i zabezpieczania się przed nimi.

Indywidualne spotkania: rezerwacja za pośrednictwem biura handlowego

Galeria

Relacja z budowy "Twój Pierwszy Dom"

Opublikowany 2015/10/09

Rozpoczęliśmy realizację jednego z najciekawszych federacyjnych wydarzeń.

Jak to na realnej budowie, bardzo dynamicznie zmieniające się sytuacje, szybkie decyzje i nowe czasami zaskakujące sytuacje. Relacja będzie na bieżąco uzupełniana obrazami i tekstem. Póki co zapraszamy do oglądania placu budowy z dwóch kamer udostępnionych on line.

Oglądaj nas na żywo -widok z kamery internetowej


Godzina "0"                          8 października 2015

To czas kiedy po wielu perypetiach do Rzeszowa dotarła pierwsza partia materiałów do budowy domu. Cały ładunek zmieścił się na naczepę tira ale niestety ograniczenia do wjazdu na teren budowy czyli galerii Millenium Hall pozwalały wjechać tylko 15 Tonowym /samochód+ładunek/ transportem. 

 

Tutaj musimy wyrazić szczególne podziękowanie właścicielom i pracownikom rzeszowskiego BOZ za użyczenie nam swojego placu i udostępnieniu nam dwóch samochodów cięzarowych z HDS, dzięki którym mogliśmy podzielić dostawę na trzy mniejsze ładunki i dzięki temu móc następnego dnia dnia przystąpić wreszcie do montażu domu.

Dzień roboczy pierwszy        piątek  9 października 2015

Partner projektu, firma LIFT-POLSKA z super nowoczesnym dźwigiem firmy

KLAAS pozwoliła zamienić wysiłek mięśni na pracę maszyny i ciężkie sprefabrykowane ściany z łatwością stawiane były na wyznaczonym i przygotowanym miejscu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki precyzji rozcięcia drewna i płyt oraz dokładności prefabrykacji nawet nie było potrzebne rozstawienie rusztowania. Domek rósł jak na drożdżach.

Rozpoczęliśmy foliowanie  połowy dachu ale niestety fotki nie mamy. Na tym dzień pierwszy zakończono :)  uf!

 Dzień roboczy drugi          sobota  10 października 2015

 Trudno go nazwać dniem roboczym ale jednak :) Do ok.godz. 10:30 dokończyliśmy foliowanie, posprzątaliśmy i odesłaliśmy dźwig. Fajrant :)

 

Dzień roboczy trzeci      poniedzialek 12 października 2015

Pogoda płata nam figle -ranek przywitał nas pierwszym śniegiem! Na szczęście dzisiaj lżejsze prace. Pojawia się kolejny Partner projektu Twój Pierwszy Dom -firma ROBEN dostarczająca na budowę dachówkę ceramiczną Piemont typ TOBAGO. Piękna czarna glazura.

 Natura zwycięża! Śnieg z deszczem nie odpuszcza więc dzisiaj

P__A__U__Z__U__J__E__M__Y

 

Dzień roboczy czwarty       wtorek 13 października 2015

Układanie nadbitki na okapie i szczytach,  rozmierzanie dachu i rozpoczęcie montażu deski elewacyjnej. Na budowe dociera kolejny partner projektu -firma ROBEN z piękną ceramiczną czarną i glazurowaną dachówką Piemont.

 

Dzień roboczy piąty             środa 14 października 2015

Zadanie na dzisiaj: Montaż obróbek blacharskich i systemu rynnowego /czekamy....czekamy na dostawę/. Ołacić połacie dachu i wynieść na dach dachówkę. Trochę blokuje nas oczekwanie na obróbki. Dzisiaj też zmieniamy hotel. Niestety w Hiltonie ważna konferencja i musimy się przemieścić z noclegami na dwa dni w inne miejsce.

 

Dzień roboczy szósty          czwartek 15 października 2015

Kończymy wykonywanie elewacji. Na budowę wkracza kolejny partner projektu, producent drzwi -firma High Contrast. Na koniec dnia mamy zamontowane drzwi zewnętrzne i wewnętrzne oraz dwa okna na parterze.

 

Dzień roboczy siódmy         piątek 16 października 2015

To dzień niezwykły. Po porannym deszczu wreszcie jakieś przejaśnienia. Niezwłykły też z tego względu, że do pracy stają "Szybcy I Źli". Wystandaryzowany w PFDBIC styl pracy i organizacji pozwala łączyć brygady wykonawców z różnych firm. Tym samym nie ma znaczenia, kto z kim, kto po kim i na jakim etapie przystepuje do pracy. Wewnątrzfederacyjne procedury sprawiają, że praca wykonana jest z godnie z zaleceniami producentów wyrobów budowlanych, zgodnie z normami, przepisami prawa i tak  zwaną sztuką budowlaną.

Dzisiaj brygada  "Szybkich I Złych" to: Marcin Wroński (Oława), Krystian Kępniak (Łódź), Jerzy Romanow (Jasło), Krzysztof Patoka (Warszawa), Konrad Bobula (Jasło)

Godz. 9:20

 

 

 

 

                                         Godz. 10:40

 

 

 

 

Godz. 11:57

Godz. 12:40

 Godz. 16:43 pojawiają się pierwsi potencjalni klienci

Godz. 19:46 Marcin (po prawej) i Krystian finiszują produktami naszego kolejnego partnera -firmy RHEINZINK

Porządki na placu kończymy po północy.

Dzień roboczy ósmy         sobota 17 października 2015

Niestety od rana leje. Mamy jeszcze trochę pracy we wnętrzu domku ...no i poumawiani jesteśmy już z kolejnymi zainteresowanymi budową domku.

Czy coś poszło do tej pory nie tak? Jak to na budowie :). Rzeczywiście zdarzyła się jedna jedyna rzecz gdy w pracy zawiódł człowiek nie będący członkiem PFDBIC. Paradoksalnie cieszymy się z tego bo dzięki temu okazało się, że warto pracę powierzać fachowcom działającym wg federacyjnych standardów a nie tylko fachowcom. Zaufaliśmy obietnicom fachowca i jak to zwykle bywa ta rzekoma lepsza fachowość okazała się być wrogiem dobrego federacyjnego działania. 

Na szczęście problemy rozwiązujemy sprawnie i skutecznie a bezpieczeństwo prawidłowej i terminowej pracy zapewniają czuwający nad wszystkim autorzy federacyjnego projektu "Twój Pierwszy Dom" - Jerzy Romanow, Edyta Jakubiec, Krzysztof Patoka i Krzysztof Kępniak.

Na szczęście skończyliśmy!

 

Dzień nieroboczy dziewiąty    niedziela 18 października 2015

Dzień licytacji :) Wszyscy czekamy z niecierpliwością. Oprowadzamy po domku, opowiadamy o technologii. Pokazujemy łupek. Oferujemy najtrwalsze pokrycie dachowe jakim są produkty naszego partnera -firmy Cupa Pizarras