INFO I SPRZEDAŻ

biuro handlowe PFDBIC

 

 

CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ BUDOWAĆ TAKI DOM?

Jesteś zainteresowany darmowym szkoleniem?

WYŚLIJ JAK NAJSZYBCIEJ ZGŁOSZENIE >>>>>>>

Spośród zarejestrowanych  kandydatów wybierzemy trzy osoby, które na czas i w ramach szkolenia zakwaterujemy w Hotelu Hilton -ze śniadaniem i obiadokolacją.

CHCESZ UCZESTNICZYĆ W INNYCH SZKOLENIACH ORGANIZOWANYCH W RAMACH ACADEMY OF SKILLS?   >>>>>>>>>>

W sprawie sprzedaży domów, projektów, opinii technicznych prosimy kontaktować się z

biurem handlowym PFDBIC

 

PARTNERZY PROJEKTU TWÓJ PIERWSZY DOM

 

 

PARTNER STRATEGICZNY

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TWÓJ PIERWSZY DOM

Opublikowany 2015/10/02

Dla wszystkich a przede wszystkim dla tych co uważają, że nie stać ich na swój własny dom -autorski artykuł Jerzego Romanow

Czym jest Twój Pierwszy Dom?

To pomysł a przede wszystkim realny produkt, który dzięki Polskiej Federacji Dekarzy, Blacharzy i Cieśli można mieć na własność. Dla wielu oznaczać może spełnienie marzeń o własnym domu.

To domek nieduży ale w pełni funkcjonalny, całoroczny i spełniający surowe wymagania energooszczędności.

To pomysł zamieniony w sprawny system budowania z gwarancją spełnienia wszystkich wymogów prawnych w zakresie produkcji, wprowadzania na rynek i wykonawstwa potwierdzony certyfikatem budowy Polskiej Federacji Dekarzy, Blacharzy i Cieśli

To wreszcie wydarzenie podczas jubileuszowych obchodów Millenium Hall i Hotelu Hilton. Wydarzenie, dzięki któremu jest szansa nabycia takiego domu w drodze licytacji za kwotę 50% wartości zastosowanych materiałów i usługi.

Co odróżnia innowacyjny system sprzedażowy PFDBIC od ponad tysiąca polskich firm oferujących budowę domów jednorodzinnych?

 • Najbardziej perfekcyjny system projektowania, którego efektem są niespotykanie u innych dokładne i precyzyjne dokumentacje wykonawcze Współczesne projekty domów jednorodzinnych są praktycznie projektami służącymi wyłącznie uzyskaniu pozwolenia na budowę. Są tanie ale w 99% przypadków nie zawierają żadnych rysunków wykonawczych, opisów detalli, instrukcji montazowych itd. Skutkuje to tym, że wykonawca sam rozwiązuje problemy i zaczyna działać w obszarze w którym w 99% przypadków nie posiada ani wykształcenia ani kwalifikacji czy kopmpetencji. Mówiąc bardziej dobitnie budowę domu w oparciu o kiepski przepis powierza się osobie /statystycznie często/ z co najwyżej podstawowym wykształceniem lub kiepskim zawodowym /bo szkolnictwa zawodowego w Polsce nie ma/. Kiedy doda się do tego "magię" niskiej ceny na efekty czekamy zwykle od 2-5lat a nawet krócej. Setki opinii technicznych zamawianych w PFDBIC potwierdzają te fakty w 100%!! Jak mylące może być przekonanie o produkcie, rzetelności i fachowości wykonawcy, czy fizyce budowli bardzo łatwo można się przekonać zlecając ocenę budowli orzecznikowi technicznemu PFDBIC. Zapraszamy. Naprawdę warto bo budowanie to nie kwestia przekonań a gruntownej i łatwowryfikowalnej wiedzy!
 • Do każdego projektu w wersji papierowej dołączony jest wirtualny model 3D zawierający wszystkie detale, zapisany w formacie umożliwiającym oglądanie obiektu w darmowej przeglądarce "google sketchup" To absolutna nowość w obsłudze klienta  możliwa dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu dedykowanemu firmomom wykonawczym a nie architektom. Zaletą 3D modeli jest możliwość niespotykanych dotąd wizualizacji /kupujesz to co widzisz w najdrobnieszych szczegółach/, wyliczeń zapotrzebowań materiałowych, zlecania wykonania detali na centrach obróbczych, weryfikacji rozwiązań, możliwość łatwego wykrycia błędów projektowych, opracowywania instrukcji montażowych i ogląd całości w przejrzystej formie. 
 • Projekt konstrukcji zamieniany jest na plik maszynowy i wysyłany do najbliższego klientowi centrum obróbczego. Tam wycięty zostaje każdy element konstrukcji ścian i dachu z meblową dokładnością. Podobnie sprefabrykowane zostają obróbki blacharskie i inne akcesoria. Wycięte i spakowane elementy trafiają na budowę do montażu. Jednocześnie na budowę trafiają inne potrzebne materiały. Ktoś kto choć raz zetknął się z montażem konstrukcji drewnianych wyciętych na centrach obróbczych nigdy nie powierzy prac robotnikom, których głównym narzędziem do obróbki drewna jest piła motorowa.
 • Projekty sprzedawane są wyłącznie z wykonawstwem. Proponujemy zamiennie różne technologie -dom szkieletowy, dom z bala, dom ryglowy, dom murowany Dzięki temu nasi klienci unikają kupowania projektów przydatnych tylko do uzyskania pozwolenia na budowę oraz takich które ograniczają ich np. wtedy chcą dokonać mniejszych czy większych zmian. Projekty PFDBIC są projektami indywidualnymi w cenie projektów typowych bo sami od początku do końca projektujemy i kontrolujemy proces budowy. Inwestor ma pewność, że nie będzie żadnych pytań w trakcie budowy do architekta czy kierownika budowy. 
 • Proponujemy dwa systemy budowania:
  • ciut drożej ale szybko przy pomocy wykwalifikowanej brygady montażystów
  • znacznie taniej bo samodzielnie. Klient płaci jedynie za nadzór nad tymi pracami a nie za drogie wykonawstwo. Bardzo dokładne schematy i instrukcje montażu praktycznie uniemożliwiają popełnienienie pomyłek i skutecznie zabezpieczają przed fuszerką. To jedyny przypadek kiedy można budować i dobrze i jednocześnie tanio płacąc faktycznie tylko za materiał i specjalistyczne prace wycięcia elementów konstrukcji. Metoda pozwalająca zaoszczędzić ok.15% wartości kosztorysowej budynku
 • Montaż domu /ściany, strop, dach, system rynnowy, obróbki blacharskie, okna, drzwi, docieplenie, elewacja/ w zależności od wyboru materiału na ściany trwa od 14 do 22 dni roboczych.

Jakie korzyści otrzymujemy budując w systemie PFDBIC?

 • zgodność procesu budowy z wymogami restrykcyjnego unijnego prawa w szczególności w zakresie:
  • drewna  konstrukcyjnego Brak dostosowania rynku materiałów budowlanych do wymogów stosowania drewna certyfikowanego określonych klas sprawia iż powszechnym procederem jest zastępowanie takiego drewna niecertyfikowanym, mokrym i nie spełniającym wymagań zamiennikiem. Świadomość problemów jest tak niska, że nawet tartacznicy nie zdając sobie sprawy dostarczają na budowy drewno, które w momencie ujawnienia tego faktu naraża zarówno ich jak również kierownika budowy, który dopuszcza do takiej sytuacji jak również inwestora na znaczne straty i odpowiedzialność. Przed zapłaceniem za dostawę materiału lub usługę warto więc zwrócić się o poradę czy opinię orzecznika technicznego PFDBIC.
  • techniki mocowań Podobnie jak w przypadku drewna konstrukcyjnego, produkty z branży techniki mocowań /łączniki, wkręty, gwoździe itd../ objęte są wieloma wymaganiami jakie producent musi spełnić zanim wyprodukuje wyrób budowlany, podda go certyfikacji, prawidłowo oznakuje i wprowadzi do obrotu. Niestety i w tej materii w/w wymagania są nagminnie naruszane.
  • instalacji odgromowej Zdumiewającym jest fakt iż spośród wielu producentów działających na rynku polskim tylko jedna tylko firma /Dehn und Sone/ dopełniła wymaganych przez prawo badań prądem piorunowym i badane prądem piorunowym wyroby spełniły wszystkie wymagania. Kuriozalnym jest natomiast fakt iż inni producenci dezinformują klientów podając do ich wiadomości informacje, że poddali swoje urządzenia przepływowi prądu piorunowego lecz zatajając, że badania te zakończyły się niepowodzeniem.

Zdecydowana większość klientów nie zadaje sobie sprawy z konsekwencji i restrykcyjności prawa w tym zakresie. Z praktyki orzeczników technicznych PFDBIC wynika, że o zgrozo świadomości tej nie ma również cała rzesza kierowników budów nadzorujących takie prace. Świadomości takiej nie mają również developerzy oferując klientom domy nie spełniające wymogów prawa i złudnie cieszący się fałszywym przekonaniem, że ich odpowiedzialność dotyczy wyłącznie okresu rękojmi.

Otóż należy pamiętać, że: PRAWO BUDOWLANE NIE ULEGA PRZEDAWNIENIU.  Odpowiedzialność wynikająca z Kodeksu Cywilnego jest doprawdy niczym w porównaniu z odpowiedzialnąścią wynikającą z Pawa Budowlanego i Kodeksu Karnego. Proszę mieć na uwadze fakt, że jakkolwiek złowieszczo brzmi poprzednie zdanie to ujawnienie faktu, że dom powstał z naruszeniem prawa naraża inwestora na brak odbioru obiektu jako budynku mieszkalnego, odmowy odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej za powstałe w przyszłości szkody itd. Z drugiej zaś strony prawo to daje klientowi możliwość bronienia się przed nazwijmy to oszustwami. Jednym z najbardziej skutecznych narzędzi ochrony interesów inwestora, narzędzi do walki z fuszerami, brakiem kompetencji i właściwego nadzoru oraz podobnymi. patologiami są właśnie opinie techniczne orzeczników technicznych PFDBIC.

 • możliwość zakupu certyfikowanych wyrobów budowlanych bezpośrednio u producenta w najniższych cenach gwarantowanych (CG) Klient/inwestor ma bezpieczeństwo polegające na tym, że pieniądze bez ryzyka trafiają wprost na konto producenta. Niestety w branży budowlanej stosunkowo często wystepuje ryzyko zajęcia wpłaty przez komornika. Dla firm płatników podatku VAT takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne gdyż w/w wyroby kupują oni bez VAT na zasadzie faktury importowej
 • od planowania, projektu do wykonawstwa i nadzoru wszystko pod kontrolą ekspertów z PFDBIC
 • brak ograniczeń w pomysłowości inwestora Projekt Twój Pierwszy Dom jest przykładem, odpowiedzią na zapotrzebowanie na tani i energooszczędny lub pasywny dom. Jesteśmy jednak przygotowani praktyczne do każdej realizacji. Jesteśmy bowiem stowarzyszeniem mogącym łączyć siły i realizować wspólnie dowolne zlecenia dzięki naszym kontraktowym i sprocedurowanym wykonawcom i firmom partnerskim.
Szczegóły techniczne projektu Twój Pierwszy Dom

INFORMACJE  podstawowe - co o domu mówi ekspert z dziedziny fizyki budowli Krzysztof Patoka:

-------------------------------------------------------------------------------------------------

"Budynek wystawiony w patio Millenium Hall będzie zmontowany z przygotowanych wcześniej elementów zbudowanych z drewna.  Ma projekt w którym rozrysowane są ściany wewnętrzne a poszczególne pomieszczenia mają określone przeznaczenie. Po sprzedaży będzie przeniesiony na swoje docelowe miejsce. Konstrukcja domu jest szkieletowa, sprawdzona w naszej strefie klimatycznej a jednocześnie umożliwiająca osiągnięcie wielu praktycznych korzyści przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów.

Zastosowana technologia zapewnia wysoką szczelnością  powietrzną i dzięki temu znacząco eliminuje straty ciepła. Szczelność powietrzną zapewniają:   specjalny sposób montażu okien i drzwi oraz specjalne materiały uszczelniające dach i ściany. Bardzo ciepłe ściany (z oknami trzy-szybowymi), które jednocześnie nie gromadzą wilgoci i są zawsze suche, dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii i materiałów. Wszystkie użyte do jego budowy materiały są certyfikowane. Drewniane belki konstrukcyjne są wytwarzane w centrach obróbczych sterowanych komputerowo, dzięki czemu połączenia belek są bardzo precyzyjne i stabilne wymiarowo. Tak wykonany budynek jest po prostu trwalszy (z wielu powodów technicznych).

Szczelność  i  trwałość  ścian gwarantuje sprawdzona metoda polegająca na ułożeniu specjalnej warstwy uszczelniającej (regulator pary) miedzy kolejnymi termoizolacjami.  Termoizolacje są tak dobrane aby para wodna mogła jedynie wychodzić z przegród budowlanych a jej główne źródło : ciepłe wilgotne powietrze wewnętrzne nie miało dostępu do konstrukcji ścian i dachu. Po ich stronie zewnętrznej jest ułożona wysoko paro-przepuszczalna membrana, która osłania termoizolację z wełny drzewnej umieszczonej miedzy belkami ścian szkieletowych i więźby dachowej. Ściany i dach są stabilizowane konstrukcyjnie płytami MFP mocowanymi po stronie wewnętrznej belek nośnych.  Do tych płyt przyklejany jest specjalny rodzaj paro-izolacji (regulator pary), który jest łączony z posadzką i stropem szczelnymi taśmami wywiniętymi na szerokości płyt termoizolacyjnych (6 cm) z PIR montowanych od  środka. Płyty PIR mają duży opór dla pary (najwyższy bo są dodatkowo pokryte folią aluminiową) a szczeliny między nimi są zablokowane dla przepływu pary klejonym regulatorem pary. Taki układ materiałów nie dopuszcza pary wodnej do ścian oraz dachu  i jednocześnie umożliwia wypływ pary wodnej z tych przegród na zewnątrz. Ten idealny układ zdecydowanie zwiększa trwałość konstrukcji i jest stosowany w wielu krajach naszej strefy klimatycznej od ponad 30 lat (ale nie w Polsce). Wentylowaną elewację ścian stanowią szerokie deski a wentylowane pokrycie dachu dachówka ceramiczna "

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 Konstrukcja szkieletowa

 Poszycie z płyt MFP

 

 

Wizualizacja

 Funkcjonalność

Parter

Poddasze