Razem z SRCA

KONFERENCJA AMERYKAŃSKIEGO STOWARZYSZENIA DEKARZY ŁUPKOWYCH  (SRCA)

NEW ORLEANS  7-8 LUTY 2014

Jeszcze 3 tygodnie  przed terminem konferencji nikt z nas nie podejrzewał, że wyjazd do USA może stać się faktem. 

Co prawda listopadowy pobyt Joe Jenkinsa w Polsce na zaproszenie Zarządu PFDBIC oraz oficjalne zaproszenie otrzymane od SRCA mogło sugerować cokolwiek to jednak możliwość wyprawy do Nowego Orleanu dla wielu naszych członków wydawała się czystym i kosztownym wariactwem.  Takich wariatów jednak długo nie trzeba było szukać. Edyta Jakubiec, Krzysztof Kępniak i Jerzy Romanow to ludzie, których łączy nie tylko praca na rzecz PFDBIC ale także wspólne zamiłowanie do podróży i żeglarstwa pod hasłem : Pasja, Ryzyko, Przygoda. Wystarczył jeden wieczór wspólnej pracy nad jednym z nowych federacyjnych projektów. W przerwie ktoś rzucił hasło: Żeglował ktoś z Was po zatoce meksykańskiej? ... Lecimy?  A 5 minut później szukaliśmy już połączeń i pomysłów na uatrakcyjnienie takiej wyprawy.

Czy jednak zdążymy przygotować  wszystkie niezbędne dokumenty było wielką niewiadomą. W dniu podjęcia decyzji mieliśmy tylko dwa tygodnie do wyjazdu i  na załatwienie wizy i biletów. Mieliśmy oficjalne zaproszenie i staraliśmy się o wizę biznesowo-turystyczną. Edycie i Krzysztofowi poszło gładko i czekali na termin spotkania z konsulem wyznaczony na 25 stycznia. Ja niestety 19 stycznia odkryłem, że paszport mam ważny do 4 lutego!! Horror. Dzięki przyjaciołom paszport mialem w rękach już 25 stycznia a Joe słał do ambasady USA w Polsce oficjalne maile z prośbami o przyspieszenie procedur. Koniec końców udało się i 4 lutego na trzy dni przed konferencją wylecieliśmy do Nowego Jorku.

Warszawa-Paryż-Nowy Jork-Nowy Orlean-Atlanta-Paryż-Warszawa i już 12 lutego wieczorem byliśmy w domu.

Moc wrażeń, zaskoczeń, przygód, spotkań z niezwykłymi ludźmi, egzotycznej rozrywki, kulinarnych zachwytów, tysiące zdjęć i wspomnień ciepłego przyjęcia gospodarzy wystarzczy na pewno na wiele wieczornych opowiadań.

New York - Manhatan

New Orleans